

Helmut Lotti met flashmob-concert in Antwerpen-Centraal
28.05.2025
Het is dit jaar het exact dertig jaar geleden dat Helmut Lotti de wereld veroverde met zijn eerste 'Helmut Lotti Goes Classic' album. Het was de start van meer dan een decennium Belgische muziekgeschiedenis van wereldformaat. De albums 1, 2 en 3 zijn immers tot op de dag van vandaag de drie bestverkochte albums in België aller tijden.
Flasmob in Antwerpen
Om deze mijlpaal te vieren, verraste Helmut Lotti enkele gelukkige pendelaars met een muzikale flashmob op de majestueuze trappen van de historische inkomhal van Station Antwerpen-Centraal.
Samen met zijn muzikanten van ‘The Golden Symphonic Orchestra’ en het prestigieuze koor Fine Fleur (bekend van Night of the Proms), bracht hij er tijdens een mini-concert de klassiekers ‘Habanera’, ‘Amazing Grace’ en ‘Be Mine’. Met deze verrassingsact gaf de artiest een prachtig voorproefje van wat komen gaat.
Grootse jubileumviering met concert in Capitole Gent
Helmut Lotti heeft dus nog veel meer in petto voor dit jubileumjaar. Op 17 oktober brengt hij zijn langverwacht album ‘Helmut Lotti Goes Classic 30 Years Anniversary Edition’ uit.
Dit jubileumalbum bevat maar liefst 14 fonkelnieuwe populaire klassieke nummers, inclusief een aantal onverwachte duetten, waarbij Helmut zijn kenmerkende stijl opnieuw combineert met verrassende en meeslepende arrangementen.
Het feestjaar wordt compleet gemaakt met een heuse jubileumtournee die hem op 24 januari 2026 naar Capitole Gent.
Fans kunnen zich verheugen op een uniek concert waarbij hij de meest geliefde en iconische nummers uit het Goes Classic repertoire combineert met nummers van zijn nieuw album.